Kurucu

Bülent Özcan

1972 İstanbul Samatya doğumlu. Türkiye’nin ilk yazılım şirketlerinden birinin kurucusu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu Yüksek Lisans ve Doktorası İnsan Kaynakları üzerine.

Vadi Alaçatı hayalim ve üzerinde tam 5 senedir gece gündüz, yaz kış çalıştığım emeğim.

Küçük adımlarla, aceleye getirmeden yavaş yavaş bu noktaya getirdim.

En başından beri yanımda olan Sevgili Y. Mimar Ahmet Beykan ile birlikte.

‘İstanbul’ profesyonelliğinden ne anlıyorsanız onları çıkarıp attım hayatımdan. Olduğu gibi, olduğu kadarıyla hep. Ama hep gerçek.

Çiftliğimde bir sürü arkadaşım çalışıyor ve yenileri eklenecek. Küçük mutluluklardır hep hayatımızda olan her şey. İki küçük çiçek, bir dal üzüm, iki yaprak, masmavi gökyüzü, iki taze nefes.

Kızım, Ailem için daha çok çalışmalıyım.

 

İdealleri, hayalleri olan biriyim. Ve en önemlisi kızım ‘Zeynebim’. Baba kız bir hayat bizimkisi, kitaplara sığmayan hayaller hep. Nasıl bir ekolojik çiftlik ve tesis olduğumuzu az çok anladığınızı varsayarak ve de bunun için binlerce kez teşekkür ederek, bundan sonrası için ne hayal ediyoruz, devam ediyoruz…

Düş paylaşımcısı

Hayalimin mimarı çok değer verdiğim Ahmet Baykan’ın biyografisi ile başlayalım…

Ahmet Beykan

1955’te İstanbul’da doğan Ahmet Beykan, , 1981’de İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nin (bugün Mimar Sinan Üniversitesi) Yüksek Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 1987 yılında Vela Mimarlık ve Tasarım Şirketi’ni kurdu. Mimarlıktan mobilyaya farklı alanlarda tasarımlar üreten Beykan, resim çalışıyor ve sualtı dalışları yapıyor. Eşi Müren Beykan ve iki kızıyla birlikte İstanbul’da yaşıyo

 

Fikir nereden geldi? Doğa sevgisi olunca içinde fikir kendiliğinden ortaya çıkıyor

Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?